1. Prawo do zdawania egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym mają absolwenci, którzy w sesji głównej lub w terminie dodatkowym nie zdali egzaminu maturalnego tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego albo w części pisemnej albo w części ustnej.
2. Egzamin w terminie poprawkowym odbędzie się w macierzystej szkole w terminie:
Część pisemna – 24 sierpnia 2026 r. (poniedziałek), godz. 9:00
Część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne) – 25 sierpnia 2026 r. (wtorek).
3. Oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym, należy złożyć do dyrektora macierzystej szkoły lub OKE – odpowiednio do tej osoby, do której była składana deklaracja przystąpienia do egzaminu maturalnego – najpóźniej do 15 lipca 2026 r.
4. Podpisany formularz może zostać przekazany drogą elektroniczną (w formie skanu załączonego do e-maila), faksem albo złożony osobiście w siedzibie szkoły/OKE.







